Для спортсменів відкрили нову спеціальність в УжНУ


Головна / Новини / Для спортсменів відкрили нову спеціальність в УжНУ

Ужгородський національний університет нещодавно отримав ліцензію на підготовку фахівців з фізичного виховання і спорту. Наразі здійснюється перший набір студентів.

Виш у 1998 році вже отримував ліцензію на підготовку викладачів фізичного виховання, спорту і фізичної реабілітації. Однак у результаті низки освітніх реформ у вищій освіті та затвердження нових галузевих стандартів акценти були поставлені на більш спеціалізовану підготовку фахівця з фізичної реабілітації. На засіданні вченої ради університету 28 квітня 2015 року було прийнято рішення про ліцензування нового напряму підготовки в галузі фізичного виховання, спорту і здоров’я людини, а саме – «фізичне виховання». 30 червня на засіданні Державної акредитаційної комісії ліцензію затвердили. Відтак в УжНУ ще раз відкрили оновлену спеціальність для підготовки фахівців у галузі фізичної культури та спорту.

«У цьому сенсі дійсно відкриття зазначеного напряму підготовки є новим як для нашого вишу, так і для області. Тепер нарешті маємо надію, що спортивні таланти області матимуть змогу отримувати освіту на рідній землі, а не їздити за дипломами до інших регіонів України.

Поки що ми набиратимемо 30 студентів на денну форму навчання, а вже наступного року плануємо подвоїти кількість місць за рахунок відкриття заочної форми навчання», – повідомив завідувач кафедри фізичного виховання та спорту УжНУ Іван МАРІОНДА

Відкриття нової спеціальності всіляко підтримували керівництво вишу, управління молоді та спорту Закарпатської ОДА, федерації краю та спортивна громада загалом. Зокрема, віце-президент Федерації боксу Закарпаття Михайло ДАНИЛО  зазначив, що матимемо нову кузню висококваліфікованих фахівців у сфері спорту.

«Наша федерація всіляко підтримувала ідею відродження в університеті цієї спеціальності, адже багато спортсменів фахову освіту їдуть здобувати в інші регіони, відповідно представляючи уже не наш край. Ми написали чимало листів, звернень у відповідні інстанції. І я вважаю, що спільними зусиллями зробили корисну справу для розвитку спорту в краї загалом», – прокоментував Михайло ДАНИЛО.

Уже близько півсотні абітурієнтів виявили бажання навчатись за напрямком фізичного виховання. З-поміж вступників і гравчиня ГК «Карпати Діана БОЙКОВА : «За цим напрямком вирішила навчатись давно, але вибір стояв між іншими регіонами. Зараз рада, що зможу залишитись удома, ближче до рідних та зі своєю командою».

Окрім стандартних результатів ЗНО з біології, української мови та літератури, абітурієнтам необхідно пройти конкурс із фізичної підготовки (біг, стрибки в довжину з місця, плавання та прес). Набір триватиме до 24 липня.

Юлія УЛИНЕЦЬ