Федерація боксу Закарпатської області: «Плануємо запросити на чемпіонат світову зірку боксу»


Головна / Новини / Федерація боксу Закарпатської області: «Плануємо запросити на чемпіонат світову зірку боксу»

У квітні відбулося перезавантаження Федерації боксу Закарпаття, і вже помітний позитивний результат роботи. Зокрема вперше за часи незалежності в Ужгороді було проведено чемпіонат України з боксу, який, за оцінками фахівців, пройшов на високому рівні. У змаганнях узяли участь понад 300 спортсменів з усіх регіонів держави.

Нам удалося поспілкуватися з першим віце-президентом Федерації боксу Закарпаття, майстром спорту міжнародного класу Михайлом Данилом, котрий розповів, чим живе в нашому краї цей вид спорту.

– Чи виявляє закарпатська молодь бажання займатися боксом та чи дороге нині таке задоволення?

– Наша молодь за останній рік активізувалася й почала виявляти велику цікавість саме до боксу. Ми популяризуємо цей вид спорту та запрошуємо на Закарпаття тренерів-професіоналів, аби діти потрапляли саме до фахівців. Ці кроки вселяють довіру батькам, які ведуть дітей у секції. Ми намагаємося створити такі умови, щоб юні боксери займалися безкоштовно.

– Чи охоче йдуть діти до секцій?

– Аби дитина зацікавилася, вона повинна бачити популярність цього виду спорту. Молодь повинна розуміти, що займатися боксом престижно. Нам удалося привезти на чемпіонат України, який проходив на Закарпатті, олімпійського чемпіона Олександра Усика. На цьогорічний чемпіонат плануємо запросити не менш відому зірку боксу світового рівня. Витримаю інтригу, не буду розкривати всіх подробиць. Також ми створюємо призові фонди, даруємо подарунки, працюємо зі ЗМІ, аби вони висвітлювали інформацію про розвиток боксу в нашому краї. Важливо, щоб батьки усвідомлювали, що вони віддають своїх дітей у професійні руки.

– Порівняйте кількість дітей та дорослих, що займаються цим видом спорту на Закарпатті.

– Скажу так: ми би хотіли бачити більшу кількість боксерів. Після чемпіонату України 2015 в нас з’явився приріст, сподіваємося, що після відкриття нового сучасного спеціалізованого залу він ще збільшиться. Діти займатимуться з кваліфікованими тренерами. Сподіваємося, що в майбутньому рівень дорослого боксу підвищуватиметься, адже нині він доволі низький. Плануємо, аби на території нашої області кількість боксерів зросла до 2000-2500. Головним тренером у краї є Валерій Вішньов, у підпорядкуванні якого тренери різних вікових категорій. Маємо й заслуженого тренера України – Ігора Зам’ятіна, котрий відповідає за проведення зборів та змагань, а також за якість тренувального процесу. На попередньому засіданні федерації було обрано голів осередків у 9 районах, кожен з яких відповідатиме за розвиток боксу на підпорядкованій йому території. Серед них ряд обласних депутатів, голів райдержадміністрацій, мерів міст та авторитетних діячів того чи іншого регіону. Такі призначення дадуть можливість тренерам працювати активніше, а дітям – займатися в секціях безкоштовно.

– Які досягнення закарпатського боксу?

Насамперед хочеться відзначити Роберта Мартона, котрий став чемпіоном України у 2015 році та срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів. Це значне досягнення для закарпатського боксу. Також п’ять наших спортсменів минулого року стали чемпіонами України серед школярів. Ми направили ряд боксерів на сім навчально-тренувальних зборів на території України, про нас почали говорити як про одну з найперспективніших областей країни, що розвиваються. Зараз вирішуються питання щодо присвоєння згаданим молодим боксерам спортивних стипендій. Наша федерація тісно співпрацює з органами державної влади, що тільки сприяє розвитку боксу в регіоні. Завдяки президенту федерації ми піднімаємо бокс у Закарпатській області майже з колін, за рахунок дисциплінованої роботи прагнемо потрапити до п’ятірки кращих в Україні.

– Порівняйте рівень боксу на Закарпатті з іншими областями. – Наприкінці минулого року у Вінниці відбулося засідання ФБУ, де її керівництво визнало нашу федерацію найперспективнішою молодою федерацією, що розвивається. Хоча ми ще далеко від передових міст, таких як Київ, Миколаїв чи Львів. Слід наголосити, що починати завжди важко, але ми труднощів не боїмося. А тому запрошуємо до тренувань охочих та до співпраці людей, яким не байдужий розвиток нашої молоді.

Розмовляв Олег МИКИТА

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»