Якщо так піде і далі, закарпатський бокс чекає велике майбутнє!


Головна / Новини / Якщо так піде і далі, закарпатський бокс чекає велике майбутнє!

Спортсмени та любителі боксу чекають відродження в Закарпатській області цього виду спорту у зв'язку з приходом нового керівництва Федерації ...

У ці вихідні в Мукачівському спортклубі "Рукавичка" відбувся чемпіонат Закарпатської області з боксу серед молоді 1997-1998 р.н.

У змаганнях взяли участь 6 команд з таких міст: Ужгород, Мукачево, Чоп, Хуст, Рахів, а також спортсмени з Берегівського району.
Всього в чемпіонаті взяв участь 21 боксер.
Метою спортивного заходу був відбір збірної команди області для участі в молодіжному чемпіонаті України, який відбудеться у м. Хмельницький 27 квітня 2015 року.

За підсумками змагань по три переможця в командах Мукачевого і Чопа, два - в Рахова, по одному - в командах Ужгорода та Хуста. Без золотих медалей залишилися боксери Берегівського району.
В результаті напруженої боротьби сформована збірна області, до якої увійшли кращі спортсмени: мукачівські спартаківці Артур Кошут і Олександр Зіденік, рахівчани Василь Никоряк і Юрій Которажук, Ужгорода Володимир Боровський і чопські "спартаківці" Андрій Дочинець, Вадим Матвічак і Денис Комон.
Усі переможці, окрім медалей і грамот, отримали спортивні майки з логотипом Федерації боксу Закарпаття від президента Закарпаття Андрія Стрижака, а кращий боксер турніру Вадим Матвічак відзначений почесним Кубком. Нагороджував переможців заслужений тренер України, майстер спорту СРСР Ігор Замятін.
Чемпіонат коментує головний тренер області з боксу Валерій Вишньов:
"Насправді учасників могло бути набагато більше. Іршава, Тячів та Берегово не представили своїх команд. А все через наболілу проблему закарпатського боксу: в області немає жодного навчального спортивного закладу, де б змогла продовжувати свою спортивну кар'єру талановита молодь. На сьогодні немає проблеми набрати маленьких дітей - бажаючих багато, проблема - за кілька років наполегливої ​​праці довести цих дітей до належного спортивного рівня і показати їм перспективи подальшого професійного розвитку. Наприклад, сьогоднішнім учасникам по 17-18 років, і вони зараз стоять перед вибором в який вуз поступати. Так от, в спортивний не подає документи жоден з хлопців, бо не бачать перспективи, не відчувають підтримки і зацікавленості в їх успіхах з боку держави.
За цей рік з обласного управління у справах дітей молоді та спорту не було ніякої підтримки: ні фінансової, ні хоча б моральної. Всі чемпіонати сьогодні проходять завдяки безпосередній підтримці Президента Федерації боксу Закарпаття Андрія Стрижака. За його підтримки вперше за останні кілька років 9 спортсменів із Закарпаття їздили на Всеукраїнські збори, що проходили в Коломиї. Це було близько місяця тому. Думаю, зайве пояснювати, наскільки важливо для молодих спортсменів участь у подібних заходах - це і безцінний досвід, і можливість показати свої досягнення. На жаль, на сьогодні Закарпатська область за успіхами займає останнє місце з боксу в Україні. Втім зараз сподіваємося, що з приходом нового президента Федерації Андрія Стрижака бокс у нашій області встане з колін і наші хлопці будуть виступати на кращих аренах України, а може, й світу ».